Ofis Ses Yalıtımı

Ofis Ses Yalıtımı & Ofiste Akustik Ve Sağlık

Ofis ses yalıtımı ;
“Uygun ofis akustiği olmadan, çalışanlar odaklanma problemi çekiyor. Modern ofisler , çalışanların kolayca etkileşim kurabileceği, işbirliği yapabileceği ve iletişim kurabileceği açık alanlarla karakterize edilir. Aslında, çalışmalar bize açık plan ofislerin en gürültülü çalışma alanları olduğunu ve üretkenliği% 66’ya kadar azaltabildiğini göstermektedir. Gürültülü ofisler işçilerin fizyolojik sıkıntısından sorumludur; Yüksek tansiyona, kazalara ve üretkenlikteki düşüşlere katkıda bulunur. Ofisler için akustik panel çözümleri, çalışanların rahatlığını sağlamak için en kolay ve etkili yoldur.”

Problemler

Çalışan dikkat dağıtımı düzinelerce kuruluş tarafından araştırılmıştır. Sonuçlar tutarlı ve şaşırtıcı. Açık çalışma alanlarındaki tüm çalışanların yaklaşık yüzde 70’i, üretkenlik üzerindeki en büyük etkinin, iş arkadaşlarının konuşmaları olduğunu bildirmektedir.

Açık Plan Ofisler

Tesislerimiz, açık planın cazibesini kaybetmeden gürültülü çalışma alanlarından gelen gürültü problemini alarak açık plan ofisinize akustik bir açıklık getirmeyi vaat ediyor.

Toplantı Odaları

Toplantı odaları için akustik tedavilerimiz, kullanıcılara işitsel rahatlığı geri kazandırarak, iletişimin kolaylaşmasına yardımcı olurken, aynı zamanda da mahremiyetin gizliliğini tehlikeye atabilecek çevreleyen odalara ses sızıntısını önler.

Konferans Odaları

Bir oda akustiği dikkate alınmadığında konferans görüşmeleri tehlikeye girebilir. Akustik tedavilerimiz, görsel-işitsel sistemlerinizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar.

Ofisler için çeşitli akustik çözümler sunuyoruz. Fiyat teklifi almak ve keşif talepleriniz için lütfen bizimle iletişim kurunuz..

Çözümler

Yeni işyerleri ve mevcut işyerlerinde değişiklik yapılmasını planlarken, çalışanın memnuniyeti ve işletmenin başarısı için daha iyi bir sonuç elde etmesine yardımcı olabilecek birkaç basit akustik yöntem var.
Akustik çok önemlidir.

Ofis akustiği, işyerinde performans ve verimliliğe katkıda bulunur. Karmaşık bilgi çalışmasını desteklemek için birçok insan sessiz yerler arar. Başkalarını rahatsız etmeden planlanmış veya kendiliğinden etkileşime girme yeteneği, ekip çalışması ve ilişki gelişimi için önemlidir. 

Akustik yalıtımının yapıldığı  ortamlarda, çalışanlar basit görevlerin yerine getirilmesinde yüzde 38’e, karmaşık görevlerde yüzde 27’ye varan iyileşmeler bildirmiştir. İstenmeyen gürültüyü azaltmanın tek yolu akustik kaplama değildir. Ofis yerleşimi, döşeme malzemeleri, duvarlar, tavanlar ve davranış protokolleri fark yaratabilir.

İş yerlerinde gürültü seviyesine göre çalışma süreleri;

80 desibelde 7,5 saat
90 desibelde 4 saat
95 desibelde 2 saat
100 desibelde 1 saat 
105 desibelde 30 dakika
110 desibelde 15 dakika
115 desibelde 7,5 dakika

Ofis, Toplantı Salonları ve benzeri çalışma ortamlarında yüksek ses ve gürültü iletişimi zorlaştırdığı gibi çalışmanın verimini düşürmektedir. Ayrıca gelişmiş kentlerin komplek dizaynı ve şehir yoğunluğu çevreden gelen gürültü kirliliğini artırmakta ve çalışanlarınızın iş kalitesinide etkilemekte. Teknik Akustik “Hacim Akustiği” ürünlerimizle bu sorunu ortadan kaldırıyoruz. Ortamdaki sesin ölçeği ne olursa olsun o ortamda gürültü kirliliğini sıfıra indirecek çeşitli ürünlerimizle ile iş yeri ve ofislerinizde  daha verimli bir ortam sağlıyoruz. 

  1. Akustik emici malzemeler:
    Akustik olarak emici materyaller eklemek bu durumu iyileştirir. Emici materyaller birçok şekil alır. Akustik tavanlar, akustik duvar panelleri ve halı hepimizin bildiği birkaçıdır. Akustik tavanlar pek çoğuna itici bir alternatif haline gelmiş gibi görünmektedir. Maruz kalan binanın görünüşü, birçok işgalcinin markasıyla daha uyumlu bir his vermektedir. Tavanlar ve halı tasarımın bir parçası olmadığında, diğer yerlerde emici materyalleri stratejik olarak eklemek işyeri tasarım ekibinin sorumluluğundadır.
  2. Bulut Akustik Paneller;
    Akustik Paneller, tasarım ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için çeşitli şekillerde monte edilebilir. Tipik olarak, duvara monte edilen Akustik Paneller doğrudan tavana monte edilebilir veya bir Bulut gibi tavandan asılı olabilir. Bulut montaj seçeneğini kullanmanın yararı, Akustik Panellerin sesi emerek daha verimli hale getirmesidir.

Akustik Duvar Ve Tavan Panellerimize Göz Atın.

BAFFLE BULUT TAVANLAR
KANOPİ YÜZER TAVAN PANELİ
AKUSTİK DUVAR PANELLERİ
AKUSTİK PARAVAN SEPERASYON
MASALAR ARASI SEPERATÖR

Ofis Akustiği Projelerinde Geliştirici & Tasarımcı Ruha Sahibiz