Kanopi Tavan Paneli

Akustik Tasarım Ofis Akustiği

Kanopi Tavan Panelleri – Yüzer Akustik Sarkıt Kanopi Tavan Paneli – Ofis Akustiği – Mimari akustik 
>  Açık plandaki ortam gürültüsünü absorbe etmek için tavandaki ses bulutlarını kullanmayı düşünün. Oldukça mimari olabilirler ve aslında mekânın tasarımına katkıda bulunabilirler!

kanopi tavan paneli

POZ NO : 04.734/A28B1   / 04.734/A28B2

PANEL TANIMI                   :20mm ve ya 40mm Kalınlığındaki SOLO Duvar Panelleri Ön ve arka yüzeyi cam tülü kaplı yüksek yoğunluktaki levhanın görünür yüzeyi güçlendirilmiş tüm kenarları değişik renk seçenekleri mevcut olan darbeye dayanıklı kumaş ile kaplanmaktadır. Yangın dayanımı TS EN13501-1+A1:2013 standardına göre A2s1d0 Sınıfı yüksek yoğunluklu cam yünü akustik duvar paneli.

ANA MALZEME                  : 95 kg/m3 yoğunlukta akustik camyünü levha

PANEL BOYUTLARI         : 600x600mm,600x1200mm,600x1800mm, 600x2400mm , 600x2700mm 600x3000mm

PANEL RENGİ  : İstenilen renkteki Kumaş

YANGIN DAYANIMI           : TS EN13501-1+A1:2013 STANDARDINA GÖRE A2s1d0

AKUSTİK PEFORMANS  : NRC değeri 0,95 – 1,00 Aralığında.

Dekoratif Kumaş Sarılmış Akustik Tavan Bölmeler

Yüksek performans
Mimari olarak Dekoratif
Özel imal edilmiş

TEMEL ÖZELLIKLER
Class A-1 FR kumaşlar
Ortalama olarak, 40 feet kare veya 20% kapsama alanı başına bir saptırma, yankılanma süresini yaklaşık% 50 oranında azaltır
Sismik test
Şık, ayarlanabilir askı aparatı ile kolay kurulum kiti
Kanopi Sarkıt Kumaş kaplı yüzer akustik tavan panelleri.
Fiyatlandırma ve sipariş için satış temsilcimizle iletişime geçin .

Kanopi akustik yüzer tavan panelleri , Bu akustik paneller, Tavandan sarkıtılarak yatak olarak asılan yüzer tavan panelleridir. Akustik kumaş kaplı panellerimiz 20 mm ve 40 mm farklı kalınlıklarda üretilmektedir. Yüksek ses yutum değerlerine sahiptir, NRC: 90 – 1,0 aralığındadır.
Tavana monte edilen ve çift tarafı kumaşla kaplı  kalan baffle, yankılanmayı ve gürültüyü azaltmanın en etkili yöntemlerinden biridir. 

Çok amaçlı odalar, endüstriyel tesisler, spor salonları, stadyumlar,konser salonları gibi aşırı ses dalgası yankılanmalarını kontrol etmek için çoğunlukla  geniş alanlarda tercih edilir.

20mm’den 50mm’ye kadar olan özel kalınlıklarda ve 15mmx30mm’den 60cmx240cm ve 120cmx240cm’ye kadar olan özel boyutlarda seçebileceğiniz yüzey ve renk seçenekleri bulunur. Tüm Kanopi panellerin kolay kurulum için üretilmiş bir süspansiyon sistemi (askı aparatı) seti bulunur.  

Nerelerde kullanılır:
Konferans odaları, eğitim odaları veya sınıflar gibi büyük kapalı alanlarda yankılanma sorunlu olabilir. Ses, sert yüzeylerin etrafında sıçrar, böylece bu tür bir alana daha yumuşak emici materyaller yerleştirmek gürültüyü azaltmaya yardımcı olabilir.

Çözümler: 
>   Tavandaki akustik malzemeleri kullanın veya mimari ses bulutları kullanın.

 Kapalı alanlar, halı gibi ses emici malzemeler ile tasarlayın ve hatta ses emici panelleri duvara benzeyen resimler gibi görünmesini sağlayın.

akustik-tavan-paneli-yuzer-sarkit-tavan-akustik-paneller

Akustik panel NRC değeri olarak 0,90-1,00 değeri karşılamaktadır. Akustik panel mevcut mekanda oluşan değişken frekanstaki ses dalgalarının tavan ve duvar yüzeyine çarpması neticesinde rezonansa girmesini önleyici ve sesin net olarak duyulmasına imkan veren camyünü üzeri kumaş kaplı akustik panellerdir. parmephon akustik , parmephon camyünü akustik panel ,  parmephon asma tavan , parmephon wall panels – parmephon velum duvar paneli – 3d duvar panelleri

akustik-tavan-panelleri-sarkit-yuzer-tavan
Restorant Tavanı Kanopi
kanopi-akustik-yuzer-tavan-panelleri-sarkit-akustik-tavan3
Ofislerde Kanopi
kanopi-akustik-yuzer-tavan-panelleri-sarkit-akustik-tavan
Sarkıt Tavan Panelleri
Blandonex
Hava alanları Kanopi
kanopi-akustik-yuzer-tavan-panelleri-sarkit-akustik-tavan2
Truizm Alanları Kanopi
kanopi-akustik-yuzer-tavan-panelleri-sarkit-akustik-tavan4
Fuaye Alanları Kanopi
Ofis ve Çalışma alanları için Günümüzde artan akustik beklentilere bir cevap olarak “kabincell” Echobon panelleri sayesinde gerek kumaş kaplı panellerin gerekse farklı akustik malzemelerin kullanılmasına olanak sağlayarak mekanlara farklılık getirdik..
English EN